Overlay!

2019 - SkierCon.pl

Goście

Grzegorz Gajek

Grzegorz Gajek

Urodzony 28 lipca A.D. 1987. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu dziennikarz, redaktor i tłumacz. Autor pięciu powieści i licznych opowiadań. Jego „Malowidło” było nominowane do tytułu książki roku 2016 w kategorii groza przez portal LubimyCzytać. W 2018 r. powieść „Powrót królów” oraz publikowane w prasie nowele o Peterkinie i Brokku przyniosły mu nominację do Reflektora Nowej Fantastyki. Regularnie współpracuje z wydawnictwem edukacyjnym Edgard, dla którego tworzy krótkie kryminały do nauki angielskiego. Z zamiłowania koniarz, fajczarz, włóczęga.

Witold Jabłoński

Witold Jabłoński

jest pisarzem, tłumaczem, kusicielem, estetą, lekkostrawnym cynikiem. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim, mieszka i pracuje w Łodzi. Uprawia fantasy historyczną (cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, „Fryne hetera”, „Słowo i miecz”oraz kontynuacja „Ślepy demon”) i miejski horror („Miasto Nawiedzonych”). Przekłada rosyjską fantastykę, m.in. powieści Kira Bułyczowa, a także Mariny i Siergieja Diaczenków, Iwana Jefremowa oraz ostatnio Jewgienija Gulakowskiego dla wydawnictwa „Solaris”. Pracuje dużo w domu, potem wyrusza w świat. Doświadczenia i obserwacje z podróży wykorzystuje w powieściach, zarówno historycznych, jak i współczesnych. W Audioteka.pl ukazały się w 2018 roku audiobook „Dary bogów”, opowieść oparta na mitologii słowiańskiej, a w tym roku kolejna słowiańska saga „Popiel, syn popiołów”. Do rąk Czytelników trafia teraz książkowa wersja pierwszej z nich. „Popiel” w przygotowaniu.

Magdalena „Ithilnar” Stawniak

Magdalena „Ithilnar” Stawniak

Na co dzień pracownik muzeum archeologicznego, a od czasu do czasu dyrektor Orson Krennic. Wielbicielka fantastyki, ale przede wszystkim Gwiezdnych wojen i Galaktycznego Imperium. Można ją spotkać (najczęściej w białej pelerynce) na konwentach, gdzie prowadzi prelekcje o Star Wars. Od lat recenzuje książki i komiksy dla kilku portali fantastycznych, pisze również teksty dla Star Wars Extreme. Należy do organizacji kostiumowej 501st Legion.

www.geek-woman.blogspot.com
www.swex.pl
www.polish-garrison.pl

Dominika „Nerd Kobieta” Tarczoń

Dominika „Nerd Kobieta” Tarczoń

Z postapokalipsą związana jest od 2012 r. Od 2013 r. współtworzy Post-Apokalipsa Polska, największy w Europie serwis poświęcony postapokalipsie, gdzie szefuje Działowi Literatura. Jako blogerka wypromowała już niemal setkę książek, imprez i twórców w estetyce postapo.

Literacko interesuje ją fantastyka – od darkfantasy po solar punk. Jednak to postapokalipsa jest gatunkiem, który darzy największym uczuciem. Debiutowała w dwumiesięczniku Fantom opowiadaniem "Filtr". W lutym 2019 r. ukazała się jej pierwsza powieść „Pieśń o Warszawie” (wyd. Skarpa Warszawska).

Zawodowo zajmuje się tworzeniem treści i marketingiem. Od 2019 członkini Cechu Fantastyki "SkierCon".

Grzegorz Wielgus

Grzegorz Wielgus

miłośnik fantastyki, średniowiecza, gier fabularnych, a także prowadzący spotkania o tematyce historycznej i fantastycznej w krakowskich lokalach. Autor powieści "Pęknięta korona", "Czarcie słowa", "Krzyżowiec", oraz opowiadań, które ukazały się w internetowych czasopismach Silmaris, Histeria, Biały Kruk, Abyssos i Szortal.

dr Piotr Firek

dr Piotr Firek

Nauczyciel i Naukowiec (na szczęście nie szalony). Od 2006 pracownik Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Autor i współautor ponad 160 prezentacji na konferencjach, sympozjach i warsztatach, ponad 50 artykułów naukowych.

Jego zainteresowania poza nauką skupiają się na SF - książce i (nie)dobrym kinie, numizmatyce antycznej, grach planszowych, a od czterech lat również na bieganiu.

dr Anna Traut-Seliga

dr Anna Traut-Seliga

Szara obywatelka, która jest zielona. Żyje z uczenia ludzi o przyrodzie. Szczególnie interesują ją rośliny oraz ich praktyczne zastosowanie. Na przykład magiczne i obrzędowe. Myszkuje po literaturze, wypytuje zielarzy, by wyszukiwać rośliny szczególnie ważne dla dawnych Słowian, których kultura ją fascynuje. Jeśli chodzi o nałogi, to ma jeden: książki. Ma do nich stosunek, jak Smaug do swoich skarbów.

W sumie to Ania na SkierConie jest mniej gościem, a znacznie bardziej Gospodarzem. Od stycznia br. pełni funkcję Prezes Zarządu cechu Fantastyki "SkierCon" a od lat funkcję Dobrej Wróżki SkierConu.

Więcej szczegółów niebawem!