Goście

WITOLD JABŁOŃSKI

Jest pisarzem, tłumaczem, kusicielem, estetą, lekkostrawnym cynikiem. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim, mieszka i pracuje w Łodzi. Uprawia fantasy historyczną (cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, „Fryne hetera”, „Słowo i miecz” – w przygotowaniu kontynuacja "Ślepy demon") oraz miejski horror („Miasto Nawiedzonych” – fragmenty dostępne na spoti.pl). Przekłada rosyjską fantastykę, m.in. powieści Kira Bułyczowa, a także Mariny i Siergieja Diaczenków. Pomawiany o szerzenie antyklerykalizmu, satanizmu i deprawowanie młodzieży przy piwie na konwentach fantastyki, w rzeczywistości ma naturę pustelnika lub pogańskiego filozofa. Prywatnie raczej nieszkodliwy, a ponoć nawet sympatyczny. Pracuje dużo w domu, potem wyrusza w świat. Całym światem bywa często ulica Piotrkowska ze swymi jedynymi w swoim rodzaju pubami i kawiarniami. Tak, czy owak, pisarz jest dzieckiem dużego miasta i najbardziej lubi wyjeżdżać do innych dużych miast. Można go więc spotkać czasem w którejś z europejskich stolic na tarasie artystycznej kafejki lub w nowojorskiej East Village. Doświadczenia i obserwacje z podróży wykorzystuje w powieściach, zarówno historycznych, jak i współczesnych.
Jest jurorem skierconowego konkursu literackiego i ubiegłorocznym laureatem nagrody „Skierka”.

GRZEGORZ GAJEK

Urodzony 28 lipca A.D. 1987. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu dziennikarz, redaktor i tłumacz. Autor czterech powieści i licznych opowiadań. Jego „Malowidło” było nominowane do tytułu książki roku 2016 w kategorii groza przez portal LubimyCzytać. W 2018 r. powieść „Powrót królów” oraz steampunkowe nowele o Peterkinie i Brokku przyniosły mu nominację do Reflektora Nowej Fantastyki. Regularnie współpracuje z wydawnictwem edukacyjnym Edgard, dla którego tworzy krótkie kryminały do nauki angielskiego. Z zamiłowania koniarz, fajczarz, włóczęga.
W tym roku jest jurorem konkursu literackiego na SkierConie.

RAFAŁ W. ORKAN

Urodzony we Wrocławiu pisarz i scenarzysta. Wychowanek ZakuŻonych Warsztatów Fahrenheita, debiutował w 2007 opowiadaniem zamieszczonym w czasopiśmie Science Fiction, Fantasy i Horror. W 2009 ukazały się dwie jego książki: „Głową w mur” i „Dziki Mesjasz”. Od 2011 zawodowo zajmuje się projektowaniem fabuł i narracji w grach komputerowych, pracując m.in. przy takich grach jak „Call of Juarez: Gunslinger”, „Dying Light” i „Cyberpunk 2077”. Ostatnio stawia również pierwsze kroki na drodze do przygody z komiksem.

MARCIN S. PRZYBYŁEK

Filozof, futurysta, pisarz. Autor licznych opowiadań i powieści fantastycznych, w tym powieści eksperymentalnych z cyklu „Orzeł Biały”. Współtwórca społeczności inspirującej się ich treścią. Człowiek o niezwykłej wyobraźni wspartej rzetelną wiedzą, wykształceniem (lekarz medycyny) i zawodowym doświadczeniem (były pracownik koncernu farmaceutycznego, trener i doradca biznesowy). Wytrwały popularyzator nauki i humanizmu.

KRZYSZTOF „KORSARZ” BILIŃSKI

Twórca portalu i audycji podcastowej "Misterium Grozy". Założyciel „Wydawnictwa IX” publikującego m.in. klasykę fantastyki i horroru, ale także współczesnych autorów z tego kręgu gatunkowego. Koordynator prac związanych z Nagrodą Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Redaktor techniczny i autor artykułów w kwartalniku „OkoLica Strachu” poświęconemu literaturze grozy, a także wspomniany redaktor techniczny książek z wydawnictwa Biblioteki OkoLicy Strachu oraz PhantomBooks Horror. Prelekcje i panele dyskusyjne prowadził na wielu konwentach takich jak Polcon, Copernicon, Imladris, Kfason, Dni Fantastyki, Smokon, Cthulcon, Jagacon, Warkon. Autor pracy naukowej o powieści okultystycznej opublikowanej w tomie pokonferencyjnym Ośrodka Badawczego FactaFicta "Światy grozy".

KAZIMIERZ KYRCZ JR.

Jest redaktorem, publicystą oraz pisarzem kryminałów, horrorów i literatury fantastycznej. Opublikował zbiory opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla” i „Dziewczyny, które miał na myśli”, której kontynuację właśnie pisze. Jego utwory znalazły się w licznych antologiach, m.in. „City”, „Infectios”, Halloween” czy „Iron Tales”. Tłumaczony na angielski, rosyjski, czeski i słowacki.

https://www.facebook.com/AutorKazimierzKyrczJr/
http://kazimierzkyrcz.blogspot.com/

Zdjęcie: Urząd Fotografii

DOMINIKA 'NERD KOBIETA' TARCZOŃ

Zwierzę parzystokopytne, popularnie zwane rogacizną.
Chciałaby czcić pogańskich bogów, ale nie wychodzą jej pląsy w białym prześcieradle. Bardzo kocha postapo, ale takie bez rosyjskiego wyposażenia. Chce zostać Twoim przyjacielem (nie ma małych kotków). Szef Działu Literatura w serwisie Post-Apokalipsa Polska. Pisze o postapokalipsie od 2012 r. Debiutowała w dwumiesieczniku fantastycznym Fantom opowiadaniem "Filtr".

KRZYSIEK PIERSA

Pisarz, dziennikarz, modelarz. W wolnych chwilach rapuje i nagrywa filmiki na Youtube. Przemierza Polskę wzdłuż i wszerz prowadząc wykłady o uzależnieniu od gier komputerowych. Autor książek "Komputerowy Ćpun", "Trener Marzeń" oraz powieści fantastycznej o "Kosmicznych Bobrach i Zemście Księżycowej Szarańczy" która ukaże się już w przyszłym roku.