Turniej League of Legends

Organizatorzy konwentu Skiercon 2017 zapraszają na kolejną edycję turnieju League of Legends!

Turniej odbędzie się w całości 29-30 lipca 2017 roku na terenie konwentu.

Zapisy do turnieju League of Legends 2017 zostały zakończone!

Drabinka turniejowa

Składy drużyn

Widzimy się na konwencie!


REGULAMIN TURNIEJU LEAGUE OF LEGENDS

 1. Zapisy na turniej są bezpłatne, lecz do wzięcia udziału wymagane jest wykupienie wejściówki na teren konwentu w cenie 20 zł od osoby.
 2. Zapisu na turniej można dokonać jedynie za pomocą formularza zamieszczonego na stronie League of Legends Community Events: https://events.eune.leagueoflegends.com/events/264108 . Zapisy trwają do 24 lipca lub do osiągnięcia maksymalnej liczby drużyn (16). Lista uczestników turnieju zostanie ostatecznie zatwierdzona 26 lipca.
 3. Każdy ze zgłoszonych zawodników musi mieć co najmniej 12 lat.
 4. Istnieje możliwość zmiany składu drużyny przed zatwierdzeniem listy uczestników turnieju. W tym celu należy skontaktować się z organizatorem konwentu poprzez czat na stronie https://www.facebook.com/SkierCon . W wyjątkowych sytuacjach możliwe będzie wprowadzenie zawodnika rezerwowego po tym terminie, ale będzie musiał grać na koncie podanym podczas zapisów.
 5. Organizator zapewnia sprzęt komputerowy w postaci komputerów z zainstalowaną najnowszą wersją gry League of Legends oraz myszek i klawiatur. Uczestnicy turnieju mogą korzystać z własnych myszek, klawiatur i słuchawek. Uczestnicy turnieju ponoszą odpowiedzialność za dokonane przez nich uszkodzenia sprzętu komputerowego.
 6. W przypadku niestawienia się jednej z drużyn na mecz, druga zostaje uznana zwycięzcą i przechodzi do następnego etapu. Za niestawienie się uznaje się nieobecność drużyny w pełnym składzie 10 minut po planowanym czasie rozpoczęcia meczu (bądź, w przypadku wystąpienia opóźnień, 10 minut po zakończeniu poprzedzającego meczu).
 7. Uczestnicy turnieju nie mogą należeć do więcej niż jednego zespołu naraz podczas tego samego turnieju.
 8. Drużyny lub uczestnicy turnieju, którzy posiadają obraźliwe lub wulgarne nazwy/nicki nie będą dopuszczone do udziału w turnieju.
 9. Rozgrywki muszą być prowadzone na kontach podanych podczas rejestracji.
 10. Gracze posiadają czas do 15 minut po planowanej godzinie meczu na przygotowanie się do meczu, włączając w to ustawienie się w lobby. Po tym okresie drużyny zobowiązane są rozpocząć mecz niezależnie od stanu przygotowań. Czas, który gracze posiadają na przygotowanie się do rozgrywki może wydłużyć się lub skrócić w zależności od czasu trwania poprzednich rozgrywek, ale nie może być krótszy niż 10 minut.
 11. W trakcie trwania meczu w salach z komputerami mogą przebywać jedynie członkowie grającej drużyny oraz organizatorzy i pomocnicy konwentu. Jeżeli kapitan drużyny nie jest jednym z graczy, nie może przebywać w sali w trakcie trwania meczu.

ZASADY ROZGRYWKI

Turniej odbywa się wg oficjalnych zasad turniejowych dostępnych pod linkiem: http://web.mit.edu/lolclub/www/TournamentRulesBeta.pdf . Jeżeli wspomniany regulamin i tutejszy są w konflikcie, należy sugerować się tutejszym regulaminem.

 1. Turniej rozgrywany jest w systemie pucharowym. Rozgrywki będą prowadzone w trybie BO1 (Best of 1). Wyjątkiem będzie walka o 3. miejsce oraz finał, gdzie rozgrywki będą prowadzone w trybie BO3 (Best of 3).
 2. Każdy ze zgłoszonych zawodników musi posiadać konto w grze League of Legends na serwerze Nordic&East. W trakcie turnieju zawodnicy używać będą swoich kont.
 3. Wszystkie mecze podczas turnieju będą rozgrywane na mapie Summoner's Rift (5v5) w trybie Tournament Draft.
 4. O tym która drużyna wybierze stronę mapy, po której chce grać (i, w rezultacie, czy bierze first pick/last pick) decyduje rzut monetą pomiędzy kapitanami tuż przed meczem.
 5. W przypadku nieprzewidzianych problemów technicznych, mecz może zostać powtórzony - drużyny korzystają wtedy z tych samych bohaterów..
 6. Wymagane jest posiadanie na koncie 30 poziomu oraz minimalnej ilości bohaterów wymaganych do trybu tournament draft.
 7. Klienty gier zainstalowane na urządzeniach będą w języku polskim. Graczom nie wolno samodzielnie zmieniać języka gry - należy uzyskać zgodę głównego organizatora (która zależy głównie od punktualności przebiegu turnieju).

Kontakt z organizatorem turnieju można nawiązać poprzez fanpage:
https://www.facebook.com/SkierCon/