Program

schedule 14:00 - 14:00, piątek

location_on Sala 006 (Centrum Kultury i Sztuki)

person Paweł "Amdir" Kumorek, person Kellner, person Krzysztof "CodiX" Rembowski, person Artur "Divek" Gmerek

label Elektronika

layers Artemis

ARTEMIS SBS - symulator mostka gwiezdnego krążownika

Zawsze chciałeś rzucić znanym tekstem o pułapce? Gdy posyłasz gdzieś ludzi w czerwonych koszulach oni nigdy nie wracają? Za nic nie pozwolisz, by flotylla zdradzieckich tosterów zniszczyła ostatnią nadzieję ludzkości na przetrwanie?

Zapisz się do załogi Artemisa, by na pokładzie statku kosmicznego przemierzać wszechświat. Nie mamy wiele czasu, bo galaktyka została opanowana przez złych kosmitów… Do zobaczenia w hangarze, kosmiczny kowboju!

Artemis to gra symulująca mostek gwiezdnego krążownika - w tej kooperacji każdy z graczy obejmuje jedno z oficerskich stanowisk. Możesz przejąć losy statku ujmując w dłonie stery, być panem życia i śmierci innych kontrolując systemy uzbrojenia, zagłębić się w cuchnące smarem i rozgrzanym metalem wnętrze maszynowni, stanąć przed mapą sektora i patrzeć z satysfakcją jak przeciwnicy zostają anihilowani we wnętrzu czarnej dziury, lub zasiąść przy pokładowych systemach komunikacji, by wysłuchiwać nagan od dowództwa i obelg od wrogich jednostek. Tylko skuteczna współpraca może zapewnić szansę w kosmosie pełnym niebezpieczeństw, współpraca pod wodzą kapitana - jedynego, który zdolny jest wszystkich zgromadzić i podejmować decyzje, które doprowadzą do zwycięstwa!

warning Uwaga dla osób z epilepsją - mogą wystąpić migające światła

schedule 16:00 - 17:20, sobota

location_on Sala 103 (Centrum Kultury i Sztuki)

person Greg Gajek, person Aleksandra Seliga, person Wiktoria Korzeniewska, person Katarzyna "Katriss" Strojna

label Panel dyskusyjny

layers Blok Panelowy

Po co nam mity w XXI wieku?

Mogłoby się wydawać, że skoro żyjemy w czasach zajmowanych przez AI i naukę, mity do niczego nam już się nie przydadzą. W końcu to tylko jakieś tam historyjki o świecie. Jednak, czy na pewno? Może jednak te historyjki pełnią jakąś rolę również dziś?

warning Religia i wierzenia

schedule 12:00 - 14:00, sobota

location_on Sala 103 (Centrum Kultury i Sztuki)

person Greg Gajek, person Aleksandra Seliga, person Wiktoria Korzeniewska, person Katarzyna "Katriss" Strojna

label Panel dyskusyjny

layers Blok Panelowy

Baba Jaga - Wiedźma czy Bogini?

Baba Jaga jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci słowiańszczyzny. Jedni widzą w niej zjadającą dzieci wiedźmę (nie w pozytywnym znaczeniu słowa "wiedźma"), inni zaś upatrują w niej zepchniętej z piedestału bogini. Jak jest w istocie, czy mamy źródła mówiące na jej temat i czy możemy być w ogóle czegoś pewni jeżeli chodzi o Jagę?

warning Śmierć, Tematyka wykluczeń i dyskryminacji, Religia i wierzenia

schedule 19:00 - 19:50, sobota

location_on Sala 103 (Centrum Kultury i Sztuki)

person Piotr "Szyszkoo" Szychowski, person Piotr “Yako” Wasiak, person Bartłomiej Sztobryn, person Marvecc, person Katarzyna "Katriss" Strojna

label Panel dyskusyjny

layers Blok Panelowy

Jak zrobić materiał, który trafi do serca i mózgu odbiorcy?

Współcześnie funkcjonuje pewna zasada: jeżeli nie istniejesz w przestrzeni internetu, nie istniejesz w ogóle. Twórcy zatem prześcigają się w jakości materiałów i pomysłach na to, ja zaprezentować... cokolwiek. Jaki jest tak naprawdę przepis na sukces?

schedule 14:00 - 14:00, piątek

location_on Atrium (Centrum Kultury i Sztuki)

person Konrad "Salladyn" Piasecki, person Tomek "Raistlin" Radwan-Pytlewski

label Gra/ zabawa

layers Blok Bitewniakowy

Blok Gier Bitewnych