Bartłomiej Sztobryn

Bartłomiej Sztobryn

Pisarz z zawodu i z zamiłowania. Szef i założyciel Wydawnictwa K2A. Z wykształcenia filozof. 

Autor głośnej powieści „Zwiastunka” będącej mariażem fantastyki z thrillerem psychologicznym,
cyberpunkowej powieści dziejącej się w Polsce pt. „Minerva 2049” oraz scenarzysta komiksu „Dzikuski”.

Debiutował w 2006 roku w pokonkursowej antologii Otwockiego Konkursu Literackiego. Laureat wielu konkursów literackich, jego opowiadania ukazały się m.in.: w antologiach „Ostatni Dzień Pary II”, „24/02/2022” Antologii dla Ukrainy oraz na łamach portalu Fahrenheit

Komiksy na podstawie jego scenariuszy ukazały się m. in. w SuperHero Magazyn oraz antologiach „Tajfun: Nowe przygody” i „Legendy” Fabryki Komiksów. Napisał też scenariusz do etiudy zrealizowanej w ramach 48 Hours Film Project. Pracuje również dla studia gier.

Gdy akurat nie pisze, zajmuje się edukacją i mentoringiem z dziedzin pisania kreatywnego na swoich kanałach TikTok oraz YouTube. 

Prywatnie miłośnik nakryć głowy i okularów (nie tylko przeciwsłonecznych), gracz, grajek amator oraz kiepski tancerz.

Ze SkierConem związany od lat. Jego prelekcji można było posłuchać również wtedy, gdy nasz konwent działał w formacie SkierCoffu. Jeden z wyróżnionych w konkursie literackim JaSkier w roku 2020. Na naszym konwencie w 2022 roku wkładał razem z innymi Gośćmi kij w mrowisko, dyskutując na tematy, które zwyczajowo omija się szerokim łukiem, a także zastanawiał się dokąd zmierza fantastyka.