Greg Gajek

Greg Gajek

Życie według Grega Gajka zaczyna się latem 1987 roku. I jest proste. Co warto? Warto czasem wypalić fajkę na balkonie, warto napić się wina z przyjaciółmi wieczorem, warto poopowiadać głupoty przy ognisku, warto wleźć na jakąś górę i zgubić się w lesie, i pętać po uliczkach w obcym mieście. Warto też mieć książki. Czytać je, pisać, tłumaczyć.

Tym właśnie Greg zajmuje się od dziesięciu lat. Pisze horrory („Szaleństwo przychodzi nocą”, „Malowidło”, „Ziemia nieświęta”) i powieści słowiańskie („Biała wieża”, „Miecz Lelka”, „Piast”, „Bolko”). Tłumaczy reportaże, opowiadania dla Nowej Fantastyki. Czyta wszystko, co mu wpadnie w ręce.

Media:

Wydaje się być nieodłącznym elementem każdej edycji SkierConu. Nawet pandemia koronawirusa nie powstrzymała go przed podzieleniem się swoją bogatą wiedzą - do dziś można odsłuchać jego prelekcji nagranych na potrzeby SkierCoffu - konwentu w formie online. Od lat jest także członkiem jury konkursu literackiego JaSkier. W 2018 roku otrzymał nagrodę Skierki, czyli nagrodę przyznawaną osobom, bez których SkierCon nie byłby SkierConem.