Karolina Mogielska

Karolina Mogielska

Debiutująca pisarka i psycholog o specjalności klinicznej z ponad dwunastoletnią praktyką.

Czuje spełnienie w niesieniu pomocy i wsparciu innych, szczególnie dzieci i młodzieży, jednak pełne poczucie szczęścia odnajduje w pisaniu.

Od 2021 roku współpracuje z pisarzem Grahamem Mastertonem, pisząc m. in. opowiadania grozy z motywami słowiańskimi oraz sporą dozą psychologii.

Wspólnie z Dawn G. Harris pracują nad powieścią dotykającą tematu szeroko rozumianej przemocy.

Bardzo ceni warsztat pod skrzydłami Mastertona i czuje się prawie jak Uczeń Czarnoksiężnika!

Trzymajcie kciuki!

Program

schedule 15:00 - 16:20, niedziela

location_on Sala 115 (Centrum Kultury i Sztuki)

person Karolina Mogielska

label Konwersatorium

layers Blok Literacki

Pradawne upiory - reaktywacja. Uczeń czarnoksiężnika, czyli słów kilka o współpracy z mistrzem grozy Grahamem Mastertonem.

Dlaczego warto sięgać do starych wierzeń zawartych m.in. w mitologii słowiańskiej? Czy istnieje "coś więcej", gdy umieramy? Początki pracy pisarza i współpraca z mistrzem grozy.

warning Przemoc, Śmierć, Choroby psychiczne, Często występujące fobie (np. arachnofobia, klaustrofobia, hemofobia), Religia i wierzenia

schedule 22:30 - 23:50, sobota

location_on Sala 215 (Centrum Kultury i Sztuki)

person Bruno Grigori, person Karolina Mogielska, person Piotr W. Cholewa, person Iga Radomska

label Panel dyskusyjny

layers Blok Plenerowy

Moje życie pełne anegdot

„A jak deszcz będzie padał pod kątem?” (W.P.) Przygotujcie się na dawkę humoru, refleksji i odrobiny magii. Życie pełne anegdot inspirowane fantastyką, epickimi przygodami i niecodziennymi sytuacjami.

schedule 10:00 - 11:20, niedziela

location_on Sala 215 (Centrum Kultury i Sztuki)

person Kaja "Fallka" Flaga-Andrzejewska, person Karolina Mogielska, person Kamilla "Matka" Krupińska-Sadach

label Panel dyskusyjny

layers Blok Panelowy

Dlaczego lubimy się bać?


Wydaje się, że ludzka potrzeba doświadczania strachu, zwłaszcza w bezpiecznym kontekście (np. podczas oglądania czy czytania horrorów), może wynikać z kilku powodów. Przede wszystkim - adrenalina i emocje. Strach wyzwala w naszym ciele dużą dawkę adrenaliny, co daje poczucie ekscytacji i przyjemności. To jak "bezpieczna dawka niebezpieczeństwa", która pozwala przeżyć intensywne emocje, ale bez prawdziwego zagrożenia. Poza tym, bać się, nawet przeraźliwie, a potem poczuć ulgę, kiedy strach mija, może być bardzo satysfakcjonujące. To rodzaj "oczyszczającej" emocji. Właśnie dlatego wielu ludzi lubi zakończenie horrorów, gdzie poczucie strachu ustępuje miejsca poczuciu ulgi. To także niezły trening emocjonalny. Konfrontowanie się z naszymi lękami w "bezpiecznych" warunkach pomaga nam je oswoić. Przez takie doświadczenia uczymy się, jak radzić sobie ze stresem i niepokojem w życiu codziennym. No i nade wszystko "Przeżywanie lęku" traktujemy jako rodzaj rozrywki. Ludzie są z natury ciekawi tego, co nieznane. Strach w filmach, grach czy książkach daje nam wgląd w to, jak wygląda nieznane i niebezpieczne, ale w kontrolowanej formie. To jak rodzaj "symulacji" realnych zagrożeń bez faktycznego ryzyka. Czy zdarza ci się lubić ten dreszczyk emocji?