Katarzyna Wierzbicka

Katarzyna Wierzbicka

Ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na Uniwersytecie Warszawskim. Na rynku wydawniczym zadebiutowała w 2019 r. bajką „O królewiczu, który się odważył!”, która wygrała konkurs Piórko organizowany przez Biedronkę. W 2020 r. ukazała się jej świąteczna powieść dla dzieci „Elf do zadań specjalnych”. W 2021 r. zostały wydane bajki: „Duże troski małych zwierzątek” (Wydawnictwo Skrzat) oraz „Nikt nie widzi słoni” (Wydawnictwo Pactwa).

Jest także autorką serii urban fantasy „Między światami” skierowanej do dorosłych czytelników. Pierwszy tom „Tajne przez magiczne” został wydany w 2021 r. przez Wydawnictwo Spisek Pisarzy. Tom drugi – „To nie jest kraj dla słabych magów” pojawił się październiku 2022 r. i został uznany Książką Roku w plebiscycie Granice.pl w kategorii Fantastyka.

Katarzyna obecnie pracuje jako nauczycielka przedszkolna, a prywatnie jest mamą trójki dzieci (które uważa za wspaniałą inspirację do pisania o demonach). Uwielbia książki fantasy, podróżowanie oraz musicale.