
Marcin "Sergiusz" Przybyłek
Marcin Sergiusz Przybyłek (ur. 1968), znany także jako Martin Ann / Martin Ann Drimm, lekarz medycyny, trener i konsultant biznesowy, wizjoner, filozof. Autor sagi science fiction „Gamedec” (sześć części, siedem tomów), humorystycznej serii „Orzeł Biały” (trzy tomy), futurystycznego kryminału „CEO Slayer”, obyczajowej powieści „Symfonia życia” oraz utrzymanej w klimatach fantasy / postapo / science fiction „Starej kobiety i smoka”. Pisuje także pod pseudonimem, którego tu nie możemy ujawnić.
W 2021 roku została wydana przez Anshar Studios oparta na jego prozie gra wideo „Gamedec” (platformy PC, PS5 i Nintendo Switch). Firma Pyramid Games przygotowuje się do prac nad grą wideo „CEO Slayer”.
Marcin współpracuje z YouTubową „Astrofazą”, współprowadząc serię "Luk Nauki", prowadzi także własny kanał, gdzie wygłasza „kazania” w ramach „Kościoła Jedynki i Jej Znaczenia”. Jest twórcą zarejestrowanym w portalu Patronite.
Aktorsko realizował się w serialu "19+" (rola Aleksa). Zainteresowany psychologicznym, technologicznym tudzież finansowym rozwojem ludzkości oraz strukturą rzeczywistości, rozwija swoje wizje w książkach, wykładach i podczas szkoleń. Od czterdziestu lat w związku z żoną Anną, z którą mają dwudziestoczteroletnią córkę, Kalinę.
Program
11:00 - 11:50, sobota
Sala 115 (Centrum Kultury i Sztuki)
Marcin "Sergiusz" Przybyłek
Prelekcja/ wykład
Blok Literacki
Jak tworzyć światy, by były porywające, zabawne i wzruszające?
Światotwórstwo to złożona sprawa. Jedna rzecz to wykreować świat logiczny i interesujący, druga - zaimplementować w nim elementy, które same z siebie napędzą masę opowieści. Jak to zrobić, by grało, by wciągało, fascynowało, bawiło? Opowie o tym Marcin S. Przybyłek, autor sag "Gamedec", "Orzeł Biały" oraz powieści "Symfonia życia", "CEO Slayer" i "Stara kobieta i smok"!
16:00 - 16:50, sobota
Sala 115 (Centrum Kultury i Sztuki)
Marcin "Sergiusz" Przybyłek
Prelekcja/ wykład
Blok Literacki
Stań się smokiem, czyli czym są smoki i co symbolizują?
Smoki fascynują nie od dziś. Różnią się morfologią, funkcjonalnościami tudzież symboliką. Jakie tajemnice zawierają opowieści o smokach? Czy człowiek może stać się smokiem? Co miał na myśli Bruce Lee tytułując swój ostatni film "Enter the Dragon"? O tym i wielu innych, intrygujących sprawach powiązanych z tymi mitycznymi stworzeniami opowie Marcin S. Przybyłek, autor powieści "Stara kobieta i smok", "Symfonia życia" i "CEO Slayer" oraz sag "Gamedec" i "Orzeł Biały"!
13:30 - 14:50, sobota
Sala koncertowa (Centrum Kultury i Sztuki)
Bruno Grigori, Marcin "Sergiusz" Przybyłek , Marvecc, Agata "Juni"corn"" Szyszczyńska
Panel dyskusyjny
Blok Panelowy
Gry dawniej i teraz - jak nowa generacja twórców wpływa na gameplay?
Kiedyś gry tworzyli pasjonaci – dziś coraz częściej stoi za nimi wielki budżet i jeszcze większe oczekiwania finansowe. Czy pogoń za zyskiem wypiera kreatywność? A może po prostu zmieniły się priorytety? Porozmawiamy o tym, jak nowe pokolenie twórców i realia rynku wpływają na gameplay – i czy da się dziś jeszcze zrobić grę „dla frajdy”, a nie tylko „dla hajsu”.
12:00 - 13:20, sobota
Sala 215 (Centrum Kultury i Sztuki)
Koń Movie, Marcin "Sergiusz" Przybyłek , Wiktoria Czyżycka, Anna "Chili" Traut-Seliga
Panel dyskusyjny
Blok Panelowy
Smoki nadlatują! O smokach w książkach, grach, filmach i naszych sercach.
Niewiele spraw jest równie wartych solidnego obgadania, jak smoki. Obecne w tekstach kultury niemal wszystkich cywilizacji i epok, pobudzają nieodmiennie naszą wyobraźnię i apetyt na niesamowitość. W zacnym gronie porozmawiamy o najwspanialszych, najbardziej spektakularnych, najbardziej niesamowitych i najzabawniejszych smokach w historii ludzkości. I tych najbardziej kochanych.
17:30 - 18:20, sobota
Sala 215 (Centrum Kultury i Sztuki)
Marcin "Sergiusz" Przybyłek , Anna "Chili" Traut-Seliga, Julia "Sanchez" Maciszewska-Marat, Piotr Firek
Panel dyskusyjny
Blok Panelowy
Czy ostatnie pokolenie żyje już na ziemi?
Zmiany klimatyczne, kryzys demograficzny, coraz częstsze anomalie pogodowe – dokąd zmierza nasz świat? W luźnej, ale intrygującej rozmowie z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o przyszłości ludzkości i wyzwaniach, które mogą nas czekać szybciej, niż myślimy.
19:00 - 19:50, sobota
Sala 215 (Centrum Kultury i Sztuki)
Bruno Grigori, Marcin "Sergiusz" Przybyłek , Anna "Chili" Traut-Seliga, Piotr Firek
Panel dyskusyjny
Blok Panelowy
Czy nieśmiertelni żyją pośród nas?
Wieść niesie, że już w 2015 roku urodziła się pierwsza osoba, która - jeśli nie będzie chciała - nie umrze. Życie wieczne na Ziemi umozliwi jej rozwijająca się dynamicznie technologia medyczna i inżynieria genetyczna. Co to oznacza dla naszej planety? Jak rysuje się nasza przyszłość? I - co ważne - Jak na nieśmiertelność przygotowały nas teksty kultury różnych cywilizacji i epok?