Ola Radomska-Budnik

Ola Radomska-Budnik

W fandomie fantastycznym znana również jako Andzia, lub Kozetka… Fantastyczna Kozetka! Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (cert. PTTPB nr 1884). Pracuje, korzystając z umiejętności DBT i Superhero Therapy (ACT). Jest również mistrzynią gry oraz miłośniczką literatury i warmińskiej spuścizny historyczno-kulturowej.

Program

schedule 10:00 - 11:20, niedziela

location_on Sala koncertowa (Centrum Kultury i Sztuki)

person Iga Radomska, person Łukasz Kucharczyk, person Marta Kładź-Kocot, person Ola Radomska-Budnik

label Panel dyskusyjny

layers Blok Panelowy

Psychologia bohatera fantastycznego - trauma, wybory moralne i potwory, które siedzą w środku.

Nie każdy potwór ma kły, pazury i mieszka w jaskini. Czasem potworem jest poczucie winy, lęk, wspomnienie, żałoba albo decyzja, której nie da się już cofnąć. Fantastyka pełna jest bohaterów po przejściach: wojowników, ocalałych, wybrańców, wygnańców i antybohaterów, którzy walczą nie tylko ze złem świata, ale też z tym, co zostało w nich po dawnych ranach.

W trakcie panelu przyjrzymy się temu, jak literatura, gry i seriale pokazują traumę, moralne dylematy, przemianę bohatera i cenę heroizmu. Porozmawiamy o tym, co sprawia, że postać wydaje się psychologicznie prawdziwa, dlaczego lubimy bohaterów pękniętych i niejednoznacznych oraz gdzie przebiega granica między poruszającym portretem wewnętrznej walki a zwykłym „dorzućmy traumę, będzie głębiej”.

schedule 12:30 - 13:20, sobota

location_on Sala kinowa S2 (Kinoteatr Polonez)

person Ola Radomska-Budnik

label Prelekcja/ wykład

layers Blok Popularno-naukowy

Lustro Uroborosa: Dlaczego uciekamy przed własnym mrokiem?

Poznaj kwintesencję akceptacji w nurcie terapii akceptacji i zaangażowania na przykładzie Feyry z serii Dwór Cierni i Róż. Podczas prelekcji opowiem o tym, dlaczego najgorsza wersja nas samych w „lustrze" to nie wróg, którego trzeba zniszczyć, ale kawałek psychiki do zintegrowania. Dla chętnych i odważnych: ćwiczenie praktyczne