
Paweł Zbroszczyk
Przez pierwsze dwadzieścia lat był sobą, kolejne dwadzieścia udawał kogoś, kim tak naprawdę nie był – menadżera IT w dużych korporacjach.
Na rozdrożach Afryki usłyszał: „trumny nie mają kieszeni”. Zrozumiał, że życie się toczy tu i teraz. Nie warto tracić go na pogoń za pieniędzmi.
W drugiej połowie życia postanowił zostać autorem bestsellerowych powieści, podzielić się ze światem wyobraźnią i rozrastającymi się w niej historiami.
Zwycięstwa w konkursach literackich potwierdziły dobrze obrany kierunek, a niesamowicie ciepłe przyjęcie jego pierwszej powieści spowodowało, że nie wróci do nieswojego życia i gonitwy za tym, co ulotne.
Program
13:00 - 14:50, niedziela
Sala 215 (Centrum Kultury i Sztuki)
Bartłomiej Sztobryn, Paweł Zbroszczyk
Panel dyskusyjny
Blok Panelowy
Wydawanie Tradycyjne a Wydawanie Samodzielne
Kulisy wydawania książek. Jedni na ten temat milczą, inni narzekają, jeszcze inni twierdzą, że zarobili krocie i ty też tak możesz jeśli kupisz ich kurs… Powstają stowarzyszenia, do których jedni wydawcy są zapraszani, a o innych się nawet nie wspomina? Skąd taka komplikacja na rynku? Czy współegzystowanie wydawania tradycyjnego i samodzielnego to jakaś nowa moda? Czy obie opcje mogą istnieć obok siebie a jeśli tak to w jaki sposób? I co może w tym wszystkim zrobić czytelnik? Zapraszamy do dyskusji! Razem odpowiedzmy jak pomóc autorom i książkom!
18:00 - 18:50, piątek
Sala 115 (Centrum Kultury i Sztuki)
Paweł Zbroszczyk
Prelekcja/ wykład
Blok Literacki
Ups… chyba odpadło mi ucho, czyli opowieść o magii, która krzywdzi maga.
Wyobraź sobie, że za każde nauczone zaklęcie musisz zapłacić fizycznym lub psychicznym kalectwem. Czy nietypowy system magiczny w połączeniu z dylematami moralnymi i zagadnieniami tabu może zainteresować czytelników fantastyki? Na prelekcji autor powieści „Dar anomalii” opowie o tym, jak przełamywać schematy i gdzie szukać inspiracji, by dać czytelnikom coś świeżego.
12:00 - 12:50, niedziela
Sala 115 (Centrum Kultury i Sztuki)
Paweł Zbroszczyk
Prelekcja/ wykład
Blok Literacki
Jak wypromować swoją książkę i przy okazji nie zwariować
Kiedyś napiszesz pierwszą książkę (a może masz to za sobą). Znajdziesz wydawnictwo, powieść doczeka się premiery i… być może niewiele osób o niej usłyszy, a jeszcze mniej kupi. Masz takie obawy? W takim razie jesteś w dobrym miejscu. Autor trylogii fantasy „Dar anomalii” podzieli się radami i opowie, w jaki sposób zwiększył szansę na sukces sprzedażowy swoich książek. Dowiesz się o budowaniu marki autora, odkryciu wyróżników vs rynek, dobieraniu partnerów, kontakcie z czytelnikami na targach / konwentach i wiele innych.